ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLAKrálův Dvůr, Jungmannova 292

Vánoce s francouzským nádechem v 8.A

VÁNOCE S FRANCOUZSKÝM NÁDECHEM 

Žáci 8. A ZŠ a MŠ Králův Dvůr měli letos možnost zjistit, jak slaví Vánoce ve Francii. Partnerskou školu ve francouzském Brestu jsme vyhledali přes platformu eTwninnig, konkrétně jsme spolupracovali s jednou třídou tamního devátého ročníku, tedy s vrstevníky našich žáků. S vyučující anglického jazyka jsme si zprostředkovali seznamy žáků. Nejprve jsme vytvořili vánoční přání a následně jsme napsali dopisy s bližšími informacemi o naší zemi, zvycích a našich zálibách adresovaných konkrétním dětem. Naši žáci pak na oplátku obdrželi dopisy od svých francouzských spolužáků. Díky předaným kontaktům žáci i nadále komunikují přes sociální sítě a já věřím, že zůstanou v kontaktu co nejdéle.   

Hana Urbanová