Akce

Na kulturní akce vybíráme 300 Kč. Z těchto peněz budeme hradit plánovaná divadelní představení v naší školce. Pokud dítě ve školce v tu dobu není, částka mu zůstává a na konci školního roku bude vrácena.

Divadelní představení v naší mateřské škole:
19.9. Skřítkov na zámku, pořádá pro děti z MŠ a ZŠ naše město, akce je zdarma a zúčastní se starší třídy dětí
14.10. Tučňákův výlet, hraje divadlo Krab
22.10. Šuplička a Krupičník, hraje Gábina a Katka
8.11. Knoflík kouzelný, hraje divadlo Svěrák
27.11. Zvířátka a loupežníci, hraje A. Bílek
11.12. Cirkus Cecilka
31.3. Velikonoční liška, hraje Krab
29.4. Princezna a drak, Chrastinová
16.6. O černokněžníku Ondřejovi, Chrastinová
Některé ceny jsou pevně dané, ale většinu máme nasmlouvanou dopředu a pak rozpočítáme mezi přítomné děti. Oproti jiným školkám máme výhodu, že je nás hodně. Cena jednoho představení pak vychází na 40-80 Kč (podle počtu přítomných dětí).
Další představení ještě doplníme, většinou míváme během roku 10 divadel.

Další plánované akce během roku

Dentální hygiena a prevence- 18.9. dopoledne, pro předškolní třídy a Sovičky a Veverky. Informace budou včas sděleny přes aplikaci Twigsee, akce je pro děti zdarma
Fotografování dětí– tématické focení během roku zajišťuje paní učitelka Katka Šmídová, na jaře pak máme focení fotografkou
Screeringové vyšetření očí–  pouze pro zájemce, platí se cca 250,-Kč. Tímto vyšetřením se dají odhalit skryté oční vady. Výsledky a potvrzení o platbě jsou pak zaslány na email rodičů.
Slavnostní rozloučení s předškoláky bude v rámci tříd
Plavání předškoláků, termín ještě nemáme, budeme se snažit zajistit pro 2x 30 dětí, cena bývá okolo 1500,-Kč (kurz a doprava)
Návštěva předškoláků v 1. třídě ZŠ bývá před zápisem do školy
Lokomoce– pouze pro zájemce, fyzioterapeutky dítě vyšetří a rodičům předá zprávu o dítěti s případným doporučením a cviky na rozvoj správného držení těla. Platí se 500,-Kč. Můžeme zajistit, budete-li mít zájem.
Výlety dětí-jezdíváme hlavně na jaře
Solná jeskyně v Králově Dvoře- dle zájmu rodičů můžeme zajistit opakované návštěvy v solné jeskyni, je pak ale potřeba, aby se zúčastnila celá třída.
Mikulášská nadílka, Vánoční besídka, Karneval v druhé polovině února, Oslava MDD – pro všechny třídy
Další možné akce jsou plně v režii učitelek a nemusí být ve všech třídách.
Cvičíme se Sokolíkem– některé třídy se i letos zapojí do projektu cvičení, kdy po splnění daných úkolů si děti děti lepí samolepky do sešítku, poplatek 30 Kč na sešítek a odměny je vzat z akcí školky.
Snažíme se využívat programů a nabídek vzdělávacích programů, jsme rádi i za nabídku od rodičů, ať už se týká návštěvy u Hasičů, Policie, záchranářů, byli jsme díky rodičům i na letišti, v České televizi. Máte-li možnost nám podobnou aktivitu nabídnout, budeme rádi 🙂

Čerpání dotací OP JAK

Naše MŠ čerpá dotace v rámci programu OP JAK pro školní rok 2023-2025.

Využíváme na Inovativní vzdělávání třídy- čerpali jsme v loňském školním roce, kdy každá třída měla k dispozici stejnou částku Kč, kterou investuje do vzdělávání dětí. Každá třída si vybírá své programy, projektové dny. Třídy, kterým ještě zbývá „utratit“ a využít tyto aktivity, budou čerpat i v letošním školním roce. Vždy jsou rodiče informováni, že akce…. je hrazena z dotací a je pro vás zdarma.

Využíváme na vzdělávání pedagogů, účast na seminářích, které jsou prospěšné pro následnou práci s dětmi. Zároveň využíváme možnosti návštěvy jiných MŠ, abychom srovnali naše a jiné možnosti a čerpali nové zkušenosti z okolních mateřských škol.

Další možností, kterou jsme využili je odborné setkávání s rodiči na téma např. školní zralosti, správné výslovnosti, dětské nemoci a úrazy… I tyto aktivity hradíme z dotací a jsou pro vás zdarma.