Akce

Na kulturní akce vybíráme 300 Kč. Z těchto peněz budeme hradit plánovaná divadelní představení v naší školce. Pokud dítě ve školce v tu dobu není, částka mu zůstává a na konci školního roku bude vrácena.

Divadelní představení v naší mateřské škole:
14.9. Jak medvědi vařili, divadlo Krab, od 9 a 10 hodin, cena je smluvní, rozpočteno na 55,-Kč na dítě
6.10. V korunách stromů, divadlo Letadlo, od 9 a 10 hodin, cena pro dítě 60,-Kč
3.11. Kouzelníci Kellnerovi, od 9 a 10 hodin, cenu ještě doplníme
23.11. Šašek a čert, divadlo Bílek, od 9 a 10 hodin, cena je smluvní
28.2. Zelená pohádka, činohra Chrastinová, od 9 a 10 hodin, cena je smluvní
5.4. Veselé písničky, Svěrák a Šíp, od 9 a 10 hodin, cena je smluvní
Některé ceny jsou pevně dané, ale většinu máme nasmlouvanou dopředu a pak rozpočítáme mezi přítomné děti. Oproti jiným školkám máme výhodu, že je nás hodně.

Další plánované akce během roku

Fotografování dětí– 6.a 22.března, rodiče jsou informováni přes aplikaci Twigsee
Screeringové vyšetření očí–  pouze pro zájemce, platí se 200,-Kč. Uskuteční se 19.4. informace ohledně zájmu a přihlášení budou v šatně na nástěnce
Slavnostní rozloučení s předškoláky bude v rámci tříd
Plavání předškoláků, 30 +30 předškolních dětí, budeme jezdit od února do dubna
Návštěva předškoláků v 1. třídě ZŠ bývá před zápisem do školy
Lokomoce– pouze pro zájemce, fyzioterapeutky dítě vyšetří a rodičům předá zprávu o dítěti s případným doporučením a cviky na rozvoj správného držení těla. Platí se 500,-Kč. Můžeme zajistit, budete-li mít zájem. Uskutečnilo se v únoru pro 12 přihlášených dětí.
Výlety dětí-jezdíváme na jaře
Mikulášská nadílka, Vánoční besídka, Karneval v druhé polovině února, Oslava MDD – pro všechny třídy
Další možné akce jsou plně v režii učitelek a nemusí být ve všech třídách.
Cvičíme se Sokolíkem– některé třídy se i letos zapojí do projektu cvičení, kdy po splnění daných úkolů si děti děti lepí samolepky do sešítku, poplatek je vzat z akcí školky

Čerpání dotací OP JAK

Naše MŠ čerpá dotace v rámci programu OP JAK pro školní rok 2023-2025.

Využíváme na Inovativní vzdělávání třídy- čerpáme letošní školní rok, kdy každá třída má k dispozici stejnou částku Kč, kterou investuje do vzdělávání dětí. Každá třída si vybírá své programy, projektové dny. Vždy jsou rodiče informováni, že akce…. je hrazena z dotací a je pro vás zdarma.

Využíváme na vzdělávání pedagogů, účast na seminářích, které jsou prospěšné pro následnou práci s dětmi. Zároveň využíváme možnosti návštěvy jiných MŠ, abychom srovnali naše a jiné možnosti a čerpali nové zkušenosti z okolních mateřských škol.

Další možností, kterou jsme využili je odborné setkávání s rodiči na téma např. školní zralosti, správné výslovnosti, dětské nemoci a úrazy… I tyto aktivity hradíme z dotací a jsou pro vás zdarma.