ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLAKrálův Dvůr, Jungmannova 292

Uzavření základních škol a školních družin od středy 14. října 2020

Vážení rodiče,
od středy 14. října dojde na území České republiky k dalšímu zpřísnění protiepidemických opatření. Jejich rozsah schválila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 12. října 2020.
Ke změnám dojde i v provozu školských zařízení. Po razantním omezení teoretické výuky na vysokých a středních školách budou od 14. října zcela uzavřeny i školy základní, družiny a školské kluby. „Co je důležité a pozitivní, že už dnes víme, kdy tyto školy otevřeme, a to bude 2. listopadu, a samozřejmě jsou tady ještě prázdniny od 26. října jeden týden. Takže vlastně mluvíme o dvou týdnech,“ konstatoval předseda vlády. „Také jsme rozhodli a domluvili se v rámci koalice, že upravíme ošetřovné, které by mělo zůstat na 60 procentech, ale s minimem 400 korun denně,“ doplnil Andrej Babiš.
Co se týká ošetřovného, škola dle dosavadních informací, nevystavuje žádné potvrzení. Rodiče budou podávat čestné prohlášení.
Přeji Vám pevné zdraví, klidnější dny a nám všem brzký návrat života do normálu.
Těšíme se, že budeme moci žáky opět přivítat v lavicích v pondělí 2.11.2020.
Ing. Evžen Krob
ředitel školy