Putovní výstava Josefa Jungmanna

Putovní výstava Josefa Jungmanna U příležitosti 250. výročí narození Josefa Jungmanna byla ve vestibulu školy ZŠ a MŠ Králův Dvůr instalována putovní výstava tohoto významného hudlického rodáka. Během měsíce října navštívili výstavu žáci napříč všemi ročníky a následně se odkazu Josefa Jungmanna věnovali v dalších vyučovacích hodinách. Žáci se tak mohli seznámit se životem, profesní dráhou, dílem i dědictvím Josefa Jungmanna na dvanácti poutavě zpracovaných panelech. Pro lepší porozumění nejmladších spolužáků připravili žáci 8. A “miniplakáty” s nejdůležitějšími informacemi daného panelu. Součástí výstavy byly také soutěžní práce žáků osmých ročníků, kteří se zúčastnili literární soutěže ”Dopis Josefu Jungmannovi” pořádané městem Beroun.