OVOV – olympijský víceboj

Dne 24. 4. se žáci naší školy účastnili akce Českého olympijského výboru. Olympijský odznak, s původním delším názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů, založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Hlavním cílem odznaku je všestranný sportovní rozvoj žáků. Ať už to jsou děti, které pravidelně sportují, ale mohou být vedeny v klubech jednostranně, nebo děti, které nesportují ve volném čase vůbec. Letos se soutěžilo ve čtyřech disciplínách. Každý žák předvedl, jak je na tom ve skoku přes švihadlo a v trojskoku z místa. Dále se závodilo v hodu medicinbalem přes hlavu vzad a poslední disciplínou byly leh-sedy. Náš tým vybojoval úžasné první místo a postoupil do regionálního souboje. Žáci, kteří bojovali jako jednotlivci, slavili také velké úspěchy. Všem účastníkům patří velký dík za nasazení a nadšení do této pěkné soutěže, kde je třeba ukázat i týmového ducha. 7.5. se děvčata a chlapci účastní krajského kola ve Slaném.