Nicholas Winton – Síla lidskosti

Ve středu 20. března 2024 proběhla v Berouně projekce hraného dokumentu „Nicholas Winton – Síla lidskosti“ režiséra Matěje Mináče o známém zachránci židovských dětí z období protektorátu. Tento dokument získal jako první český film cenu International EMMY AWARD za nejlepší zahraniční dokument od americké televizní a filmové akademie. Projekce se zúčastnili žáci osmých a devátých tříd. Následovala beseda s dramaturgem projektu Zdeňkem Tulisem, který měl při své práci možnost se několikrát s Nicholasem Wintonem osobně setkat. Při besedě žákům představil pana Wintona z lidského hlediska. Promítání bylo doplněno krátkými filmovými bonusy, které byly natočeny při setkáních sira Nicholase Wintona s českými studenty v Praze.