ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLAKrálův Dvůr, Jungmannova 292

McDonald’s Cup – Úspěch žáků 1. – 3. tříd

Celý rok se chlapci těšili na tento fotbalový turnaj. Letošního ročníku McDonald’s Cupu se z naší školy zúčastnila dvě družstva, kategorie A (1.- 3.ročník) a kategorie B (4.-5.ročník). Vše začalo okrskovým kolem 25.dubna 2023, které se konalo na fotbalovém hřišti Olympie Zdice. Mladší žáci svoji skupinu vyhráli a postoupili do okresního kola. Starší žáci skončili ve své skupině na 3. místě a postup dále jim těsně unikl. Okresní kolo se konalo 27. dubna 2023 v Hořovicích. Osm družstev bylo rozděleno do dvou skupin. V této skupině naši borci poráželi jednoho soupeře za druhým bez jediného inkasovaného gólu. V semifinále jsme narazili na fotbalisty ze Zdic a porazili je 5:1. A tak nás čekalo velké finále proti ZŠ Jungmannova Beroun. Po velké boji měl soupeř více fotbalového štěstí a porazil nás 1:2. Pro malé fotbalisty to bylo obrovské zklamání a nejednomu z nich se objevily slzy v očích i přesto, že 2. místo v okrese Beroun je velkým úspěchem. Na závěr bych chtěla poděkovat všem fotbalistům za převedené sportovní výkony, vzornou reprezentaci školy a také panu Janu Uglajovi za vedení družstva. Mgr. Anna Geroldová