Bruslí celá škola

Bruslení žáků má na ZŠ Králův Dvůr již letitou tradici. Jsme velice rádi, že i v letošním školním roce se nám podařilo bruslení pro naše žáky zajistit. Letošní novinkou bylo bruslení na Zimním stadionu v Hořovicích. Ve spolupráci s Bruslařskou školou Pinguin a s vedením Zimního stadionu v Hořovicích měli žáci zajištěny dobré podmínky pro bruslení pod vedením zkušených instruktorů a dohledem vyučujících. Od října do března žáci každé třídy odbruslili 8 až 10 vyučovacích hodin. Jsem rád, že celá naše škola bruslí, a ve škole se v rámci výuky tělesné výchovy naučí bruslit opravdu každý, kdo má brusle a alespoň trochu píle. V dnešní době jsou děti často v zajetí mobilů a tabletů. Bruslení je určitě dobrým návodem jak trávit čas i jinak, protože na ledě s kamarády je to prostě pěkné. Bruslení je krásnou a zdravou pohybovou aktivitou. Na závěr děkuji za vstřícnou, mnohaletou spolupráci panu Václavu Roztočilovi a jeho bruslařské škole. Rovněž se určitě všem žákům na základních školách nepoštěstí, aby jim škola (prostřednictvím financí od svého zřizovatele - v našem případě města Králův Dvůr) zaplatila led i výuku.