Projekt Čtenářská gramotnost

Hororová noc na apríla ve škole

Žáci Základní školy v Králově Dvoře zažili z pátku na sobotu dobrodružství. Stejně jako na mnoha jiných místech v celé republice měli možnost číst knihy a přespat v areálu školy. Jako téma pro tento rok byl v této škole vybrán žáky oblíbený horor. A žáci se opravdu báli! Měli možnost se seznámit nejen s počátky tohoto žánru, ale s jeho vývojem v průběhu staletí. Aby pouze nečetli, krátili si čas i aktivitami a bojovými hrami, které bezkonkurenčně vyhrála skupina „Krvavých žvýkaček". Právě vymyšlené názvy skupin a samotných jednotlivců pomohly navodit hrůznou atmosféru, do které tak byli zapojeni všichni bez výjimky včetně učitelů. V kategorii nejlepšího čtenáře zvítězila nejmladší účastnice akce Johana Kodetová z páté třídy. Bezpochyby však všichni zúčastnění odcházeli domů s kouskem pocitu svého vítězství, vždyť spát v osamocené škole po přečtení několika hororů není nikterak snadné! 3. ročník na podporu čtenářské gramotnosti se tedy vydařil. Již nyní vyučující Českého jazyka na zdejší škole spřádají plány pro další školní rok.

Za kolektiv vyučujících Mgr. Jana Jakubíková, ZŠ Králův Dvůr