Mezinárodní výukový projekt

Poznáváme se navzájem

Evropa je nám otevřená - stačí jen natáhnout ruku!

V tomto školním roce se naše základní škola zapojila jako první na okrese do mezinárodního výukového projektu e-Twinning. Jedná se o aktivitu zaměřenou na podporu spolupráce žáků i učitelů mateřských, základních a středních škol v rámci Evropské unie.

Projekt lze charakterizovat jako spolupráci dvou a více škol v internetovém prostředí. E-Twinning nabízí elektronické nástroje, kde se mohou školy zaregistrovat, vytvořit vlastní projekt a následně se zde žáci i učitelé mohou virtuálně setkávat.

Pro začátek jsme zvolili krátkodobý projekt, který se zabýval tematikou životního prostředí. Spolupracovali jsme se školami z dvanácti evropských zemích a naším společným jazykem byla angličtina. Žáci se tak dozvěděli spoustu nových informací z oboru ekologie, a hlavně rozvíjeli své komunikativní dovednosti v anglickém jazyce.

Na příští školní rok plánujeme dlouhodobější spolupráci. Žáci tak budou v pravidelném kontaktu se svými vrstevníky, se kterými budou komunikovat pouze v angličtině. Zároveň již vyhledáváme partnera ze Slovenska, se kterým bychom mohli spolupracovat v našich mateřských jazycích a dětem tak přiblížit jim již neznámou slovenštinu.

Hana Durdilová, vyučující anglického jazyka