krajské kolo-Zdravotní hlídky

Do Kutné Hory se 25.5. sjeli školáci ze středních Čech na soutěž krajského kola hlídek mladých zdravotníků. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, po devíti družstvech. Žáci prvního stupně si museli poradit při ošetření zlomeniny, zástavy dechu, žilního krvácení, popálenině a otřesu mozku. Starší žáci si pak vyzkoušeli ošetření při krvácení tepenném, otevřené zlomenině, zranění petardou, bezvědomí. Dovednosti hodnotili profesionální  záchranáři a zdravotní sestry. ZŠ Králův Dvůr měla obsazení v obou kategoriích.Lépe soutěž dopadla pro první stupeň, který si z  krajského kola přivezl 3.místo. Všichni však byli spokojeni a obohaceni o ukázky defibrilátoru a prohlídku vozu rychlé záchranné služby.