Hlídky mladých zdravotníků

Mladý zdravotník - 22.4.2010

Bezvědomí, zástava dechu a krevního oběhu, zlomeniny, tepenné a žilní krvácení, to vše ošetřovali mladí zdravotníci ze Základní školy v Králově Dvoře 22. dubna na okresním kole Hlídek mladých zdravotníků. Všichni to zvládli výborně. Za naši školu soutěžila čtyři družstva - dvě v mladší kategorii a dvě ve starší. Jedno z mladších družstev získalo v soutěži dokonce první místo s postupem do krajského kola. Druhé družstvo skončilo třetí. My starší jsme také dopadli dobře. Umístili jsme se na pěkném druhém a čtvrtém místě. Myslím, že jsme si to zasloužili, protože jsme se pilně připravovali. Soutěž Hlídek mladých zdravotníků je skvěle připravená a dobře zorganizovaná, a když je k tomu ještě hezké počasí, je to perfektní. Doufám, že se tato soutěž bude pořádat i nadále a už teď se těším na příští rok.

Petra Vlasáková (žákyně 7. třídy)