Vítáme Vás na stránkách ZŠ A MŠ Králův Dvůr

Naleznete zde kompletní informace o naší škole, rozvrhy hodin, plán akcí školy, fotogalerii, ukázky prací našich žáků, aktuality, kontaktní údaje atd.

Cesta do světa fantazie

 

Cesta do světa fantazie

 

            Měsíc březen, jak je známo, patří knihám. Naše škola nezapomněla na tento fakt ani letošní rok a navázala na rok loňský, kdy úspěšně proběhl projekt čtenářské gramotnosti zasvěcený regionálním autorům.

            Letos si žáci téma vybrali sami, a to prostřednictvím anketních lístků. Všechny tři knihy, které se umístily na prvních třech místech (Harry Potter, Narnie, Příběhy Septimuse Heapa) spadají do žánru fantasy, a tak projekt byl tentokrát nazván „Cesta do světa fantazie". Žáci 2. stupně se zúčastnili tříhodinového bloku, kde byli rozděleni do skupin a soutěžili navzájem mezi sebou o barevné kartičky za splněné úkoly, z kterých si sestavovali kouzelnou cestu, přičemž každý ročník byl jinak barevný - žlutí šesťáci, modří sedmáci, zelení osmáci a červení deváťáci. Nutno podotknout, že šanci uspět měli všichni, i ti, kdo knihy nečetli. Mezi oblíbené úkoly patřilo luštění hádanek, skládání rozstříhaného textu v co nejkratším čase, malba popsaného předmětu, určování vzezření postav na základě popisu a také znalostní kvízy založené na jejich bystrosti a pozornosti. Vzhledem k tomu, že děti pracovaly v určených skupinkách, mohly si nejen navzájem pomoci, ale také se sblížit s těmi, s kterými se během každodenních školních dnů do bližšího kontaktu nedostanou.

            Odměnou pro nás je, že mnozí zatoužili po vypůjčení daných knih. Už teď se těšíme na projekt čtenářské gramotnosti konaný v příštím roce.

 

                                                                                              Kolektiv vyučujících Čj 2. stupně

Copyright © 2009-2020 Základní a mateřská škola Králův Dvůr
Developed by Kinet